Wyniki konkursu!!!

17 Maj 2013

Minęła 24:00.

Przede wszystkim bardzo Wam dziękuję. Cholernie się wzruszyłam. Dużo pisaliście o szczęściu z powodu dzieci, ale jeden mail, zupełnie inny, zrobił na mnie szczególne wrażenie. Rodzice o swojej miłości do dzieci raczej mówią chętnie i dużo. A dzieci o miłości do rodziców?

 

"Żeby zrozumieć jak bardzo szczęśliwy był mój najszczęśliwszy dzień trzeba wiedzieć co wydarzyło się wcześniej, cofnąć nawet o kilkanaście lat.

Wróćmy więc na chwilę do lat mojej młodości, a dokładnie mówiąc do wieku przedszkolnego. Oto ja, jedna z mniejszych, w wielkiej sali pełnej dzieci. To moje przedszkole, które prawdę mówiąc pamiętam jak przez mgłę. Bardzo gęstą mgłę. Jak wspomniałam sala jest pełna dzieci, jednak ja nie bawię się z nimi, tylko stoję przy drzwiach. Czekam na mamę. Nie to, że jestem jakimś mamisynkiem (no, może odrobinę jestem; ale na dzień dzisiejszy już całkiem samodzielnym), ale w przedszkolu zajmowałam się głównie czekaniem na mamę, byłam do niej bardzo przywiązana. Nadal jestem.

Przenieśmy się teraz kilka lat później - do czasu kiedy wydarzył się ten piękny, najszcześliwszy dzień. Oto ja, mam już może z siedem lat. Jestem u babci i jest mi bardzo, bardzo smutno. Proszę źle nie myśleć o mojej babci, to naprawdę przemiła osoba, po prostu ogromnie tęskniłam za mamą. Spędziłam na wsi u dziadków wraz z bratem dwa tygodnie i naprawdę chciałam już zobaczyć mamę. I właśnie ten najszczęśliwszy dzień to ten właśnie. Ten, w którym w końcu, po tym długim rozstaniu, ją zobaczyłam.

Pamiętam to jak dziś. Biegłam przez pół wsi, przewróciłam się, starłam sobie kolano, bolało, podniosłam się i biegłam dalej prosto w jej ramiona. Płakałam ze szczęścia. Moja mama też płakała. Czyż nie jest cudowna?

Oto ja. W jej ramionach. Siedzimy nad jeziorem. Niedaleko nas jakaś młoda kobieta rzuca psu patyk do wody. Pies wskakuje do jeziora, podpływa do patyka, łapie go i wraca, gdy wychodzi widać jak bardzo się cieszy, merda ogonem, szczeka, młoda kobieta rzuca mu patyk jeszcze raz, rzuca mu go wiele razy. Nikt nie czuje zmęczenia. Oto moja pierwsza poważna myśl: wszystkie zwierzęta powinny być tak szczęśliwe. Mam siedem lat, świeci słońce."

Dlatego wygrała Adel...